piątek, 12 stycznia 2018

2018.01.06 Koncert galowy w Kośc. św. Jana

              6 stycznia 2018 roku odbył się, w Kościele św. Jana w Stargardzie, Koncert Kolęd    i Pastorałek dla mieszkańców miasta, w wykonaniu Stargardzkiego Chóru „ Echo- Arioso”. Jest to jeden z ważniejszych koncertów w roku śpiewaczym i często nazywany przez chórzystów „ koncertem galowym”. Przygotowania do tego uroczystego wieczoru trwały dużo wcześniej. Zaprosiliśmy mieszkańców Stargardu, przedstawicieli władz samorządowych, spółek i instytucji oraz stowarzyszeń i organizacji społecznych.                                      Goście licznie przybyli do Kościoła św. Jana. Dla chórzystów to bardzo ważne, bo radośniej się śpiewa dla ludzi, którzy chcą słuchać muzyki i doceniają zaangażowanie i pasję wykonawców. Obecny był ks. prałat Henryk Ozga, wielki „fan” naszego chóru, dla którego zawsze śpiewamy jego ulubioną kolędę „ O, gwiazdo Betlejemska”. Partię solową do tego utworu wykonał tenor Józef Tarnowski. Na program koncertu złożyły się następujące kolędy  i pastorałki:
- Canticarum jubilo
- Bracia, patrzcie jeno
- A to komu
- Bóg się z Panny narodził
- Gdy się Chrystus rodzi
- O, gwiazdo Betlejemska
- Hej, w dzień Narodzenia
- Lulajże Jezuniu
- Mędrcy świata
- O, mili królowie
- Oj, maluśki, maluśki
- Przystąpmy do szopy
-L’enfant au tambour
- Tryumfy
- Wśród nocnej ciszy
- Wesołą nowinę
- Nad Betlejem
- O, holly night
- White Christmas
- Cicha noc
Kolędy „ Lulajże Jezuniu” i „ Oj, maluśki, maluśki” śpiewała solo wspólnie z chórem Małgosia Szymełyniec, przygotowana przez pana Marka Krawczyńskiego. Słowa poezji przygotowała  i recytowała kol. Stanisława Krzyśków:
                      Aleć ta szopka licho pokryta
                     A po większej części wcale nie poszyta
                     Wiatry ostre wieją, ogrzać się nie dają
                     Hej, kolęda, kolęda…- anieli śpiewają.
Pasterze się zbiegli i nie wiedzieli
Co z radości czynić mieli
Poustawiali się w szyki
I wzięli się do muzyki
Oj grajcie, śpiewajcie Mu małemu, małemu…
Kol. Teresa Malinowska złożyła wszystkim mieszkańcom Stargardu najserdeczniejsze życzenia świąteczno- noworoczne od całego Chóru „Echo- Arioso”. Na koniec koncertu odśpiewaliśmy wspólnie z obecnymi w kościele znaną kolędę „ Cicha noc...”  Gorące brawa świadczyły, że koncert się podobał.

Fot. R. Marciniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz